Stop verhoging havengeld in Utrecht
Alle kapiteins in Utrecht krijgen per 1 januari 2025 te maken met hogere tarieven. Zowel passanten als Utrechtse booteigenaren krijgen een verhoging van maar liefst 51%!! in het brug-, schut- en havengeld.
ONDERTEKEN en deel deze petitie!
7 november overhandigen wij deze petitie aan de Burgemeester. Dat is de dag dat de gemeenteraad zich wil gaan uitspreken .
Wij
de recreatieve watersporters met een (brandstof)boot op vergunning maar ook passanten in Utrecht.
constateren dat:
-
De Gemeente Utrecht o.a. het liggeld per 1 januari 2025 gaat verhogen met 51%.
-
Gemeente Utrecht deze opbrengst wil inzetten voor ingekaderde activiteiten* aan de wal die niets met watersport te maken hebben.
Brandstofboten sinds de invoering van de mileutarieven in 2018, aanzienlijk hebben bijgedragen aan de vergroening van de stad Utrecht en nu plotseling fors bij moeten betalen. Van €585 naar €885.
De laagdrempelige pleziervaarders met een brandstofboot en beperkte middelen de stad uit worden gejaagd.
en verzoeken:
De Gemeente Utrecht
-
Brug-, schut- en havengeld niet op deze exorbitante wijze te verhogen.
-
Eigenaren van brandstofboten gelijkwaardig te behandelen, niet alleen als vervuilers
-
Andersvarenden (brandstof/hybride) op te nemen in de Watervisie.
-
Ergens anders de gelden voor doelgroepen*): Lady Fit, PrEP & Soa, Skatepark en Behoud Pretty Woman, te zoeken
*) zie utrecht.nl 'Verordening brug-, schut- en havengelden gemeente Utrecht 2025'
Petitie beëindigd
Zeger Bakker
Gemeente Utrecht
2024-11-07